Як підібрати Лижі


В цій статті нічого зайвого тільки те, що потрібно знати при виборі лиж початківцю.


Є чотири основних критерії підбору лиж:

- Довжина лижі,

- Жорсткість.

- Радіус повороту.

- Геометрія лиж.


Довжина лиж

Все залежить від навиків катання і від вашого зросту. Давайте умовно виділимо 3 основних здібності - це початківець, любитель і професіонал.

Умовний ріст 175см навик катання початківець - висота лиж 158-167 тобто це на 8-17см нижче росту лижника.

Умовний ріст 175см навик катання любитель - висота лиж 162-170 тобто це на 5-13см нижче росту лижника.

Умовний ріст 175см навик катання Професіонал - висота лиж 168-180 тобто це на 5-0 см нижче росту або ж лижі дорівнюють росту лижника.


Жорсткість 

Якщо простіше, м’які лижі для новачків, жорсткі для професіоналів. В загалом цей критерій враховується місцевістю. Тобто тим де саме Ви кататиметесь на лижах . Щодо жорсткості, то м’які лижі краще амортизують нерівності і добре поводяться на невеликих швидкостях. Тому це буде найкращий вибір, якщо Ви вперше почали вчитись катанню. Жорсткі лижі потребують більших зусиль від Вас, але це компенсується ефективністю виходів з поворотів та зручністю на крижаних поверхнях. 


Радіус повороту 

Підбір лиж по радіусу бічного вирізу. Радіус бічного вирізу лижі визначає крутизну вашого повороту при окантовці лижі на певний кут. Лижі з великим радіусом бічного вирізу підуть по більш широкій дузі і будуть більш стійкі на великих швидкостях, ніж лижа з маленьким радіусом. Лижі з радіусом R = 12-15м є досить універсальними для катання по підготовлених схилах - на них комфортно робити як короткі так і довгі повороти, тому це ідеальний варіант для тих хто тільки починає кататись на лижах.


Геометрія лижі 

Геометрія лижі. Під геометрією прийнято розуміти ширину талії, носка і п'яти. Принцип вибору ширини талії (ширина лижі посередині) такий: для обладнаних трас це не більше 68 мм; для необ'їжджених трас, цілини (мягкий сніг) - більше 75 мм. Середня ширина - для універсальних лиж, на яких можна кататися і там, і там. Лижі з вузькими п'ятами і носками більш маневрені, але зате з широкими - стійкі. Простіше кажучи, можна виділити загальне правило для геометрії лиж - чим ширші лижі, тим вони стабільніші,стійкіші, на них не «потонеш» в снігу, йдучи по цілині. Вузькі ж лижі підходять для крижаних, жорстких трас, вони легкі і маневрені.