'>

Як потрібно перемикати швидкості на велосипеді

Як потрібно перемикати швидкості на велосипеді
Стаття про перемикання передач на велосипеді стане в нагоді тим, хто тільки придбав собі двоколісного напарника і потребує поради з питання роботи трансмісії. Навчиться переключати швидкості на велосипеді абсолютно не складно - вся справа в практиці.
26Катаніе на гірському велосипеді


Буквально два слова про роль передач. Їх необхідність повною мірою відчувається при різних обставинах: специфіці ландшафтного рельєфу місцевості, погодних умов, фізичних сил і витривалості велосипедиста, а також при завданні бажаної швидкості. Вони дозволяють задати зручний ритм педалювання. Велосипеди, оснащені трансмісією зі спеціальним набором передач, здатні подолати дистанцію з найменшим напругою, ніж прості одношвидкісні велосипеди.
Основна роль в передачах відведена перемикачів швидкостей - манетки. У гірських велосипедів вони розташовані на кермі, а у шосейних велосипедів суміщені з гальмівними важелями, які перемикаються рухами пензля вліво і вправо. Манетки у МТБ гірських велосипедів можуть бути обертального або ричажковий типу. Ліві манетки відповідають за перемикання передніх (великих) зірок, праві - задніх.
Правильне перемикання швидкостей:


Щоб правильно користуватися швидкостями і зберегти трансмісію в порядку, необхідно враховувати ряд факторів:
головне правило - перемикання передач здійснюєте безпосередньо в процесі педалювання, це позбавить вас від небажаних поломок перемикачів;


по можливості перемикайте передачі заздалегідь, а не тоді, коли велосипед втрачає швидкість або попереду важкопрохідна ділянка. Ланцюг, що знаходиться під навантаженням, може унеможливити перемикання, або ж при сильному натисканні взагалі розірватися;


не підвищуйте передачу в процесі взяття підйомів, робіть це перед підйомом;


намагайтеся уникати перекосів ланцюга, в ті моменти, коли ланцюг розташована на великий передній зірочці і великий задній, ну і якщо навпаки;


не перемикайтеся одночасно на кілька передач, дочекайтеся, коли чітко запрацює одна, і тільки потім перемикайтеся на іншу.


Дані рекомендації в поєднанні з регулярним чищенням і перевіркою трансмісії, налаштуванням і перевіркою стану тросів дозволять вам перетворити педалювання в задоволення.