Велосипедні сумки: що взяти в дорогу

Вирушаючи навіть в найкоротшу пішу прогулянку по місту, людина бере з собою якісь необхідні речі. Велосипедист, який пересувається набагато швидше і може виїхати досить далеко від будинку, змушений думати про притороченими багажі на порядок ретельніше. 
Якщо не розглядати трекінгові, штурмових, гірських та інших близьких до професійного спортивного туризму маршрутів, то слід визнати, що зручне спорядження необхідно навіть в міському циклі і цивілізованому туризмі.


Що таке велосипедна сумка


Виробники, дилери і самі байкери часто плутаються в термінології, називаючи Велосумки все, що кріплять на себе або на свій велосипед. У цю категорію зараховуються і підрамники на 1,5 л і 30-літрові баули на багажник. Часто в розряд велосумок відносять заплічні міські рюкзаки невеликого обсягу, що мають універсальну сферу застосування.


Ми не будемо встановлювати свої градації, а просто спробуємо класифікувати цю екіпіровку за типом і місцем підвіски на байк. Розглянемо їх на схемі.


    Варіантів виконання велосипедних сумок конструктори придумали безліч, а от місць кріплення цього спорядження на ваш велосипед, на жаль всього п'ять:

  • невеликі сумки під раму;

  • більш об'ємні сумки на кермо;

  • портативні кофри під сідло;

  • стійкі велосумки на багажник;

  • бічні багажні сумки.

Давайте розбиратися, що і для чого необхідно активному любителю велосипедного відпочинку і без чого можна поки обійтися.Види велосипедних сумок


Велосумки на багажник бічні


Найчастіше є частиною секційних велорюкзаків (велосипедних баулів, велоштанов). Найбільш опрацьовані моделі: пітерський Трек 20 Пік і бічні сумки Karakorum 68 Vaude. Обсяг в 20 л (2 шт. -40), зручна компоновка за габаритами, надійне кріплення - перші, але не єдині переваги цього типу велосумок.


Надійно закріплений на багажнику вантаж практично не заважає руху, правда, тільки при правильному заповненні баулів, запхати в 40 л можна дуже багато корисного і навіть не дуже потрібного. Прекрасний варіант для цивілізованого і кемпінгового туризму, ПВД, просто сімейних і групових вилазок на природу. З бічної сумкою на багажник можна запросто відправитися за продуктами в дальній магазин або в ліс за грибами.


Верхній баул на багажник


Тут слід звернути увагу, що верхні частини більшості трисекційних велоштанов часто називають сумками і валізами. Самі по собі, без штанин ці баули на багажник не кріпляться, хоча гідні згадки зважаючи гарній заповнюваності (25-30 л).


Велосумка під сідло


Варіація багажного відділення для активних велогонщиків, у яких немає багажника з принципових причин. Як правило, саме місце кріплення вже визначає габарити цієї амуніції, тому згладжений Трек 1,1 Пік цілком відповідає загальним дизайнерським підходам до таких сумкам. Досить місця (11х19х10), щоб розвантажити кишені і взяти в дорогу якусь дрібницю, але зовсім недостатньо навіть для короткострокового відриву від цивілізації.


Велосипедні сумки на раму


Найстаріший вид спорядження велосипедиста, який змінив свої якісні кондиції, але не втратив актуальності. У будь-якій подорожі байкера підстерігають проколи, поломки і хвороби. Невеликі (1-3 л) підрамники типу Терра Клест 2 дозволяють взяти в дорогу компактний насос, ремкомплект, аптечку і ще що-небудь дуже необхідне. Руху такі сумки не заважають, кріпляться легко, доступ миттєвий. Навіть в серйозних походах така сумка, навіть при наявності солідного крекінгового рюкзака буде не зайвою.


Сумки на кермо велосипеда


Найчастіше такі підвіси на байк позиціонуються за трьома напрямками: вмістилище для фотоапаратури типу Трек 5 Пік, легка переносна сумка з гідратор (наприклад, M-Wave на 7 л) і підставка для карти (всі моделі). Слід сказати, що кермо навіть при абсолютно жорсткої фіксації вантажу - не зовсім те місце, яке варто обважувати речами.


Велосумки на кермо можуть виконувати допоміжну роль, забезпечувати швидкий доступ до предметів першої необхідності, але при неправильному кріпленні і перевантаженості створюють масу проблем на дорозі. Втрата керованості, зміщений центр ваги, бовтанка - цього краще уникати.


Як бачите, виробники пропонують повний набір велосипедних сумок , якими ви можете обважити ваш байк і відправиться в довгий похід або на коротку прогулянку, але ми радимо вам спочатку уважно ознайомитися на нашому сайті з докладними описами всіх моделей, перш ніж приймати рішення про покупку. Якщо виникнуть питання, сміливо звертайтеся до наших консультантів.


713 14.05.2020
0
Хочете, ми вас проконсультуємо?