ЯК НАКАЧАТИ СПУЩЕНЕ КОЛЕСО ЗА ДОПОМОГОЮ РУЧНОГО НАСОСА?

Напевно, кожен велосипедист хоч раз у житті стикався з такою проблемою, як спущена камера. І за законом підлості ця неприємність найчастіше підстерігає нас де-небудь в дорозі, далеко від дому і обслуговуючим персоналом. Тому велолюбитель обов'язково повинен набути навички накачування колеса, тим більше що в цьому немає нічого складного.

Незважаючи на те, що в сучасному світі існує чимало методів накачування велосипедного колеса, більшість велосипедистів віддають перевагу саме ручному насосу, адже він завжди під рукою і зможе виручити в разі непередбаченого пошкодження колеса. Тому в даному матеріалі ми розглянемо саме цей вид накачування коліс.

Як накачати спущене велосипедне колесо

ОПТИМАЛЬНІ ПАРАМЕТРИ ТИСКУ В ШИНАХ

Рівень тиску в шинах - це той показник, за яким в обов'язковому порядку повинен стежити кожен велосипедист. Адже кількість атмосфер безпосередньо впливає на швидкість пересування і якість зчеплення колеса з дорожнім покриттям.

Середня шкала виглядає наступним чином:

 • Пересування по асфальту - від 2 до 3,5 атмосфер
 • Пересування по грунтовці - від 2,5 до 2,8 атмосфер

Для того щоб визначити рівень тиску в шині можна просто уважно промацати колесу по всьому діаметру. Якщо ви не відчуваєте прогинів, значить все в нормі. Але краще здійснювати цю процедуру за допомогою спеціального манометра, який зазвичай вбудований в ручний насос. Другий метод гарантує вам точніші результати і підходить для байків з будь-яким типом гуми.

Досвідчені велосипедисти прекрасно знають, що недокачаних колесо може привести до ряду неприємних наслідків. це:

 • Низький рівень маневреності
 • Високий ризик проколів та інших пошкоджень
 • Значні силові витрати при перетині складній місцевості

Але якщо колеса вашого байка, навпаки, занадто перекочений, можна зіткнутися з такими складнощами, як:

 • Хороше зчеплення колеса з дорожнім покриттям
 • Високий ступінь небезпеки аварійних ситуацій

Але якщо в шинах спостерігається необхідний рівень тиску, вас чекає максимально комфортна їзда, яка буде приносити виключно позитивні емоції.

НАКАЧУЄМО КОЛЕСО РУЧНИМ НАСОСОМ

Ручний насос - це той необхідний аксесуар, який в обов'язковому порядку повинен бути у кожного велолюбителів. Адже якщо прокол колеса застав вас в дорозі, тільки цей прилад допоможе вирішити проблему, а не добиратися на попутках до найближчого сервісного центру.

Ручний насос для велосипеда

Ручний насос буває двох видів:

 • Стандартний
 • З манометром

Звичайно, фахівці рекомендують купувати саме другий варіант, так як крім підкачки шин, ви зможете в будь-який момент перевірити атмосферний тиск.

Процес накачування колеса поетапно виглядає наступним чином:

 1. Прокрутіть колесо до того становища, поки ніпель не дивитиметься вниз
 2. Притримуючи язичок ніпеля, спустіть з колеса повітря
 3. Встановіть патрубок насоса
 4. Поверніть клапан до упору
 5. Плавно пересуваючи шток, запускайте повітря в шину

Накачуємо велоколесо ручним насосом

Як бачите, алгоритм дій досить простий і, керуючись такими нехитрими правилами, ви з легкістю зможете накачати спущене колесо. Пам'ятайте про те, що їзда на спущеною шині просто недопустима. І справа не тільки в тому, що така поїздка буде менш комфортною і подарує мало позитивних вражень. Колесо, в якому недостатньо атмосферного тиску - це пряма загроза вашій безпеці. Тому не ризикуйте і уважно стежте за станом велосипедних шин. Все необхідне для накачування шин ви можете знайти в розділі " Насоси для велосипеда ".


1404 24.05.2020
0
Хочете, ми вас проконсультуємо?